عربستان حالا که قافیه را باخته تقصیرها را به گردن ایران می‌اندازد

عربستان حالا که قافیه را باخته تقصیرها را به گردن ایران می‌اندازد
دی 29, 1398
240 بازدید

خبرگزاری شبستان:کارشناس مسایل خاورمیانه گفت: علت توهم عربستان نسبت به ایران این است که این کشور در منطقه قافیه را باخته است. محمد کرمی راد، کارشناس مسایل خاورمیانه در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان، درخصوص اظهارات محمدجواد ظریف در نشست تماس سوریه در مونیخ مبنی بر اینکه عربستان دچار توهم درخصوص ایران است […]

خبرگزاری شبستان:کارشناس مسایل خاورمیانه گفت: علت توهم عربستان نسبت به ایران این است که این کشور در منطقه قافیه را باخته است.

محمد کرمی راد، کارشناس مسایل خاورمیانه در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان، درخصوص اظهارات محمدجواد ظریف در نشست تماس سوریه در مونیخ مبنی بر اینکه عربستان دچار توهم درخصوص ایران است گفت: یکی از موضوعات مهم تاریخی خصومت عربستان با ایران درخصوص تفکر وهابیت و مقابله آن با شیعیان است.

وی افزود: عربستان در سالهای اخیر تلاش کرده در سوریه و عراق نقش سرباز رژیم صهیونیستی و آمریکا را بازی کند تا از بیداری اسلامی جلوگیری کند. و در این زمینه ایران را در مقابل خودش می بیند.

کرمی راد به شکستهای عربستان در منطقه اشاره کرد و افزود: عربستان حالا که قافیه را باخته سعی دارد تقصیرها را گردن ایران اسلامی بیاندازد اما جمهوری اسلامی ایران همواره به دلیل قانون اساسی خود به دنبال دفاع از ملتهای مظلوم در برابر استکبار است.

کرمی راد به اظهارات ظریف در روز گذشته راجع به عربستان اشاره کرد و گفت: آقای ظریف درست گفته است که عربستان نسبت به ایران بیش از پیش دچار توهم است و این کشور باید در نوع نگاهش نسبت به ما مراقبت کند.

وی تاکید کرد: عربستان باید بداند اگر بخواهد شمشیر را از رو بکشد مطمئن باشد که بازنده اساسی خودش است.

برچسب‌ها: